Kireç Çözücü

Kireç Çözücü temizlik ürünlerinden en çok bilinenleri arasındadır kullanım yerleri ve alanları çok geniş olmakla beraber en çok Tuvalet, Banyo ve Mutfak alanlarında tercih edilmektedir. Kireç oluşumunu ortam sağlayan en önemli etken su olmasından ötürü su ile temas eden yüzeylerde zamanla kireçlenme yani beyaz bir tabaka oluşumu olmaktadır.

Tüm yüzeylerde oluşabilen kireçlenme en çok fayans, cam ve metal yüzeylerde dikkat çekmektedir. Onlara uygun ve yüzeye zarar vermeyecek Kireç Çözücü ürünlerin tercih edilmek gerekmektedir. Kireç Temizleyici ürünler arasında en çok bilinenler Taski Clonet Extra W41 ile Porçöz Kireç Sökücü ürünleridir.

Kireç Çözücü Nasıl Kullanılır?

Kireç Çözücü ürünlerin kullanımı genel olarak yüzeylere doğrudan sıkılması yada sürülmesiyle yöntemleri izlenmektedir. Özellikle güçlü kireç sökücü ürünleri saniyeler içerisinde yüzeylerdeki kireç tabaksını ortadan kaldırabilmektedir.

Basitçe kireç çözücü ürünün direk yüzeye uygulanması ve biraz bekledikten sonra su ile durulanması gerekmektedir. Kullanılacak alan ve yüzeylere uygun Kireç Temizleyici ürünleri kullanmak çok daha doğru olacaktır. Ürünlerin kullanımından önce kullanım talimatlarına göz gezdirmekte fayda var.

Kireç Çözücü Çeşitleri

Asidik Bazlı Kireç çözücüler özellikle armatür ve lavabo alanlarda tercih edilirken mutfak alanlarında biraz daha uzak durulan ürünler arasındadır. Kendi içinde Tuvalet kullanıma daha uygun ürünler bulunurken mutfak ve diğer alanlar için kullanılabilen özellikle havuz gibi sürekli suyun temas ettiği yüzeylere uygun Kireç Sökücü ürünlerde mevcuttur.

Bazı yüzeyler ki bunlar doğal taş olabilir yada çinilerde ona özel kireç çözücü ürünler kullanılması ve profesyonel destek alınması gerekebilir. Bu alanda birçok alanda kullanılabilen Fila Kireç Çözücü ürünlerin tercih edilmesini öneriyoruz.

Tuvalet için Kireç Çözücü

Tuvalet ve Banyoda oluşan kireç tabakalarını kolaylık temizlenebilmesi için Pevanox AC yada Taski Klonet ürünlerini tercih edebilirsiniz. Armatürlerin rahat temizlenebilmesi ve duşa kabin gibi cam yüzeylerin üzerindeki kireç tabakalarını rahatlıkla yok edebilirsiniz.

Mutfak için Kireç Çözücü

Mutfakta zamana bağlı oluşan kireç tabakalarını fayans ve mermer yüzeylerden rahatlıkla arındırabilmek için Diversey ve Ecolab marka kireç çözücü ürünlerini öneriyoruz. Kolay temizleme ve gıdaya karşı hassas kimyasallar sayesinde hiçbir tehlike oluşturmadan kolaylıkla kireçlerden kurtulabilirsiniz.

Havuz için Kireç Çözücü

Havuz kimyasalları üreticilerinden özellikle en çok tercih edilen Diver Gard, Baugen ve Fila Ürünleri bulunmaktadır. Havuz için kullanılan Kireç Çözücü ürünleri fayanslarda kalıplaşmış olan yoğun kireçleri derinlemesine temizleyerek ilk günkü haline geri döndürür. Fayans ve yüzeylerde mükemmel etkiler için havuz grubu ürünlerini tercih etmelisiniz.

Kireç Çözücü Nerelerde Kullanılır?

Kireç çözücü kullanım alanı çok geniş olmakla beraber Otel, hastane, restoran, endüstri ve diğer tesislerin banyo ve saunalarındaki küvet, duş, lavabo, tuvalet ve armatürlerinde sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle yoğun kullanım alanları olan ortak alanların ve yüksek kireç oranına sahip su hazneleri bulunan bölgelerde çok daha sık kireç tabakaları oluşmaktadır.

Kireç Çözücü Derz için kullanılabilir mi?

Kireç çözücü ürünleri kireç için etkili olduğu kadar derzlerde tabakalamış kireç ve kirler içinde etkilidir. Çok yoğun olmamakla beraber temizleyici unsuru bir gerçektir. Özellikle kireç fayans ve çini arasında kalmış dolguların zamanla sararmasına ve sarımtırak renge bürünmesine neden olmaktadır.

En iyi Kireç Çözücü

Pazarda birçok marka kireç çözücü ürünü bulunmaktadır bunlardan bazıları dünya da çokça tanınan markalar olmakla beraber kullanım alanları bakımında seçkin ürün gruplarıyla diğerlerinin önüne geçen yerel markalarda bulunmaktadır.

Tercih edeceğiniz mutfak, tuvalet yada havuz gibi alanlar için önerilen ürün gruplarının diğerlerine marka bazında üstünlüğü olabilmektedir. Ama en çok tercih edilen en iyi kireç çözücü markaları şunlardır.

  • Diversey Kireç Çözücü
  • Taski Kireç Çözücü
  • Ecolab Kireç Çözücü
  • Porçöz Kireç Çözücü
  • Maratem Kireç Çözücü
  • Pava Kireç Çözücü
  • Fila Kireç Çözücü
  • İduna Kireç Çözücü

Kireç Çözücü Fiyatları

Kireç Çözücü fiyatları ürünleri marka bazlı değişmekle beraber içerdiği kimyasalların gücü ve kullanım alanlarını genişliğine bağlı değişmektedir. İnternet sitemizde birçok marka ve ürün grubuna ait kireç çözücü bulunmakla beraber litrelik bazlı alınan ürünlerin çok daha hesaplı olabilmektedir. Özellikle yüksek kullanım miktarına sahip yoğun ortak alanlarda hesaplı olabilmesi için toptan alımlarda daha uygun fiyatlarda satın alabilirler.

Kireç Çözücü Nereden Satın Alınır?

Kireç çözücü ürünlerini satın almak için en doğru adres her zaman olduğu gibi birçok marka ve ürün grubunun yer aldığı internet sitemizden TemizlikDeposu.com ailesi olarak sizlere En iyi Fiyat güvencesiyle hizmet sunmaya devam ediyoruz. Aynı zamanda tercih ettiğiniz bir ürünü diğer markalara ait Kireç Çözücüler ile kıyaslayabilir ve size özel fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

 

% 30
indirim
1.225,44
857,81
% 30
indirim
959,04
671,33
1.320,00
124,80


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.