Zemin Cila

Zemin Cila ürünleri ile birçok yüzeyi dış etkenlere karşı korurken aynı zamanda karakteristik rengini canlılığını ona geri kazandırabilirsiniz. Hemen hemen her yerde kullanılan Zemin Cila ürünlerini evler, otel, hastane, okul, dershane, fabrika ve ofislerin zeminlerin kullanılan ürünlerdendir. Kullanım amacı pürüssüz bir yüzey oluşturmakla beraber insan yoğunluğunun zemine zarar vermesinin engellemek.

Zemin Cila ürünleri kokulu olabilmekle beraber kokusuz ürünleri de mevcuttur. Aynı zamanda Su Bazlı ve Solvent bazlı iki farklı Cila ürünü bulunmaktadır. Solvent kalıcılığı yüksek ve dış etmenlere karşı çok daha güçlüdür parlaklığı su bazlıya göre biraz daha azdır. Lakin su bazlı zemin cila ürünler yüksek parlaklık ve canlandırıcı etkisiyle iç alanlarda tercih edilmektedir.

Zemin Cila Nasıl Kullanılır?

Zemin Cila ürünler direk olarak yüzeylere kullanılabildiği gibi Zemin Cila Makineleri ile de yüzeye uygulanabilmektedir. Özellikle Yüksek Hızlı Cila Makineleri ile belirlenen dozajlarla ayarlanarak mükemmel parlaklığa ve uygulama sonuca ulaşabilirsiniz.

Zemin Cila ürünleri uygulanmadan önce oldukça iyi bir şekilde zeminin temizlenmesi gerekmektedir. Bunu zemin temizleme makineleri ile yapılabileceği gibi Fila Deterdek gibi özel kimyasallar ile kolayca peluş ve fırça ile yapabilirsiniz. Daha sonrasında zeminin temizlenmesinden sonra cila ürünün homojen şekilde tüm yüzeye uygulanır.

Mermer Polimer Cila Nasıl Uygulanır?

Zemin cilasını yüzeye yaklaşık ürün kullanım talimatında belirtilen oran ile kovaya boşaltılır. Örnek vermek gerekirse ilk kez cila atılacak yere daha yüksek miktarda cila uygulanması gerekmektedir. Cila peluş yada bir sünger ile alana dökülür ardında “S” harfi hareketiyle zemine 3-4 dakika boyunca uygulanır ve iyice yedirilir. Cila uygulan yüzeye kuruması için bir süre beklenir bu hava şartlarına bağlı olarak 45 – 60 dakika sürebilmektedir.

Kuruyan zemine aynı şekilde bir kat daha cila ürünü uygulanır. Bu katman sayısını zeminin istediğiniz parlaklık seviyesine ulaşana kadar devam ettirebilirsiniz. Dikkat etmeniz nokta her kat belirli bir kalınlık seviyesi oluşturacağıdır. Yer tekrardan kurumaya bırakılır ardından bir mopla (nemli paspas) ile parlatılır. Zeminin ayak basılabilmesi için en az 5 – 6 saat geçmesi gerekmektedir. Eğer parlaklık artırılması isteniyorsanız yüksek devirli cila makinesi ile beyaz ped takılarak tekrardan üstünden geçilebilir.

Kristalize Cila Nasıl Uygulanır?

Kristalize cila uygulanırken yapısında özellikle kalsiyum karbonat içeren traverten, mermer, karo vs. gibi doğal gözenekli yapılara makine ve cila ürünleri ile uygulanarak doğal gözeneklerin doldurulması sağlar. Bu şekilde pürüzsüz bir yüzey elde ederken aynı zamanda yüzeyle kaynaşan cila tabaka oluşturmadan mükemmel parlaklık ve koruma sağlar.

Kristalize Cila uygulaması biraz daha uzmanlık ve tecrübe isteyen bir işlemdir. Eğer sprey şeklinde Kristalize Cila uygulanacak ise uygulanmadan önce zemin temizlenmesi daha sonra bir zemin temizleme makinesine takılacak siyah ped ile zeminin ağır kir ve yakılması gerekilmektedir. Daha sonra cila pedi ile cilanın homojen bir şekilde tüm yüzeye uygulanabilir. Ardından parlatılması için beyaz ped takılarak bir kere daha üstünden geçilir.

Kristalize Cila eğer sıvı olarak uygulanacak ise zeminin gene temiz olması gerekmektedir. Bunun için Zemin Temizleme Makinesi kullanılabilir daha sonra tek diskli cila makinesi ile yüzeye eşit şekilde dağılacak miktarda makineyi gezdirin. Metrekare başına 90-120 sn geçmeyecek şekilde. Ondan sonra tekrar tek diskli makine ile beyaz ped ile parlatma işlemi yapabilirsiniz.

Zemin Cila Çeşitleri

Birçok markaya ait Cila ürünleri bulunmakla beraber önde gelen Taski, Diversey, Eczacıbaşı, Maratem, Ecolab ve Fila Solution ürünleri en çok bilinen ve tercih edilen ürünlerdendir. Her türlü kullanım alanına göre farklı tercih ve ürünler kullanılabilmektedir. Otomatlara ve manuel kullanıma bazlı kendi içlerinde değişmekte olan Zemin Cila ürünleri en çok tercih edilenler aşağıdaki gibidir.

 • Fila Wet
 • Fila Stoneplus
 • Fila Hydrop
 • Ecolab Loodon Maxx
 • Ecolab Floordress R-400
 • Maratem M216
 • Taski Jontec Extra
 • Taski Jontec Eternum
 • Ecolab P-300
 • Pevaplan Polimer
 • İduna K-2000 Kristalize

Zemin Cila Fiyatları

Zemin Cila fiyatları marka ve ürün bazlı değişmekle beraber kullanılacak olan yüzeye aynı zamanda Solvent Cila yada Su Bazlı Cila olmasına bağlı fiyatlar yükselip inebilmektedir. Su Bazlı Zemin Cila ürünleri solvent bazlı olanlara göre fiyat olarak daha yüksektir. Su bazlı cila ürünlerinin daha sağlıklı olmasından ötürü iç yaşam alanlarında daha çok tercih edilirler.

Zemin Cila Nereden Satın Alınır?

Zemin Cila satın almak için en doğru adres her zaman olduğu gibi birçok marka ve ürün grubunun yer aldığı internet sitemizden TemizlikDeposu.com güvencesiyle En iyi Fiyatlarla satın alabilirsiniz. Aynı zaman Zemin Cila ürünlerinin birçok markasına ait ürünleriyle fiyat ve özellik bakımından karşılaştırabilirsiniz.

1.988,86
1.140,00
312,00
2.663,40
% 30
indirim
5.914,08
4.139,86

indirim
0,00
2.671,96
1.740,00
1.514,56
2.229,16
1.920,00
1.200,00
1.500,00
1.980,00
1.464,00
% 30
indirim
3.303,36
2.312,35
% 30
indirim
12.307,68
8.615,38
% 30
indirim
20.193,12
14.135,18
% 30
indirim
2.717,28
1.902,10
% 30
indirim
25.787,52
18.051,26


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.