Cila Makinesi

Zemin Temizlemenin yanı sıra mükemmel bir görünüm sağlanması için doğal taş, mermer, epoksi ve diğer malzemelerden inşa edilmiş yüzeylerin belirli aralıklarla Cilalanması gerekmektedir. Zeminlerin zamanla ayak izleri ve aşınmadan ötürü eski parlak görünümleri kaybetmektedir. Özellikle sert ve geniş zeminleri cilalayabilmek için Zemin Cila Makineleri ihtiyaç duyuluyor.

Zemin Cila Makineleri yüksek rpm dönüş hızına sahip fırçalar ile zemin kuru cilalama yapılabilmektedir. Aynı zamanda Yer Cila Makinesi bünyesinde bulunan cila deposu sayesinde tercih edilen cila ürünlerini rahatlıkla kullanılabilir. Dikkat edilmesi noktalardan biri cilanın makineler ile kullanabilir bir ürün olmasa gerekliliğidir.

Cila Makineleri beraberlerinde alınabilen ekipmanlardan Ped Tutucular ile daha yumuşak zeminleri cilalamak için tercih edilmektedir. Fırçaların yerlerine takılan Pedler ile farklı sertlik derecelerine göre zemin ile uyumlu ürünler tercih edilerek mükemmel cilalanmış yüzeylere sahip olabilirsiniz.

Zemin Cila Makinesi Nasıl Kullanılır?

Yüzeylerin mükemmel şekilde orantılı bir şekilde cilalanması için doğru miktarda ağırlığın sürekli olarak yüzeye basınç uygulaması gerekmektedir. Aynı zamanda sert yüzeylerde cilanın derinlerine işleyip yüzeyi zımparalaması gerekmektedir. Kendi içlerinde farklı hız değerlerine sahip Yer Parlatma Makineleri ile pürüzsüz ve ilk günkü kadar parlak zeminler elde edebilirsiniz.

Zemin Cila Makinesi ürünlerinin kullanımı oldukça kolaydır. Doğru bir açı ile aynı oranda zemin üzerinde makinenin çalıştırılması gerekmektedir. Çok ağırlık verilmeden makinenin kendi ağırlığı zeminin hoş bir yüzeye sahip olmasını sağlar. Birkaç hız ayarı ve deterjan dozaj ayarları bulunmaktadır. Bu sayede Cila ürünün karışım oranını ayarlayabilirsiniz.

Zemin Cilalama Nasıl Yapılır?

Zemin Cilalama yapmadan önce yerin kesinlikle temizlenmesi ve tüm kirlerden arındırılması gerekmektedir. Daha sonra zeminin üstündeki cilanın sökülmesi gerekmektedir. Bunun için Cila Makineleri ile zeminin sertlik derecesine göre uygun ped tercih edilmeli yüzeydeki cila sökülmelidir. Cilanın sökülmesi için Siyah yada Kahverengi Zemin Ped ürünü tercih edilmesi gerekir.

Sert Zeminler;

 • Mermer Zemin
 • Granit Zemin
 • Seramik Zemin
 • Mozaik Zemin

Orta Sert Zeminler;

 • Doğal Taş Zemin
 • Epoksi Zemin

Yumuşak Zemin;

 • Traverten
 • PVC
 • Halı
 • Ahşap
 • Parke

Zemin Temizleme Makineleri ile yüzey uygun duruma getirildikten sonra ister kuru cilalama ister Cila Sıvısı ile cilalama yapılabilir. Cilalama için Kırmızı Zemin Pedi tercih edilmeli ve Cila sıvısının homojen şekilde yüzeyin her tarafına yayılması sağlanmalıdır. Daha sonra Parlatma yada daha yumuşak zeminlerin cilası için Beyaz Zemin Pedi tercih edilmelidir.

Zemin Cila Sökme Nasıl Yapılır?

Zemindeki Cilanın kolaylıkla sökülebilmesi için ped tutucu takılmış olan bir Cila Makinesi tercih edilmesi gerekmektedir. Cila Makinelerin yeterli disk dönüş hızına sahip olması gerekmektedir. Zemininize en uygun zemin cila makinesini bizi arayarak öğrenebilirsiniz. Kullanılması gereken Zemin Pedleri Siyah ve Kahverengi zemininiz sertlik derecesine göre kullanarak rahatlıkla sökebilirsiniz.

Mermer Cila Makinesi

Mermer zeminlere uygun birçok farklı Yer Cila Makinesi bulunmaktadır. Bunlar arasında en çok tercih edilen marka ve ürünleri internet sitemizde bulabilirsiniz. Mermer sert yüzeyler arasında kabul edilmektedir yüksek devirli Mermer Cila Makinesi tercih edilmesi yerinde olacaktır. Mermer Cila Makineler piyasada en çok aranan bir birçok yüzey için yeterli makineler arasındadır.

Epoksi Cila Makinesi

Epoksi zeminler için daha yumuşak bir ürün tercih edilmesi gerekmektedir. Genel olarak 120-130 rpm dönüş hızının yeterli olabilmekle beraber ped ile cilalanma yapılması önerilmektedir. Zeminin tekrardan eski parlaklığı ve pürüzsüz görünüm kazanabilmesi için belirli aralıklarla yer cilalama işleminin yapılması gerekmektedir.

Epoksi Zeminler genel olarak hastane, okul, dershane, klinik ve fabrikalarda çokça tercih edilmektedir. Zamanla bu yüzeyler ayak iz ve tekerlek gibi birçok çıkmakta zorlanan kirlerle birlikte darbeler yüzünden aşınmaktadır. En az yılda bir kere yapılan temizlemenin ardından Cila işlemi sonrasında mükemmel yüzeylere rahatlıkla erişebilirsiniz.

Zemin Cila Makinesi Fiyatları

Zemin Cila Makinesi fiyatları değişiklik gösterebilmektedir bunun en önemli nedenleri kullanım çeşitliliği ve farklı görevleri yerine getirebilme özelliği gibi olarak düşünebiliriz. Bunlardan bazıları değiştirilebilir fırça ve ped avantajları sayesinde aynı zamanda Zemin Temizleyebilen modellerinin yanı sıra Halı Yıkama içinde kullanılabilen makineler bulunmaktadır.

Cila Makinelerin aynı zamanda kablolu modellerinin yanı sıra akülü modellerde bulunmaktadır. Bir insanın taşıyabileceği ağırlıkta tutulabilmesi için kullanılan akülerden ötürü fiyat olarak kablolu modellere göre fiyat çok daha yüksektir.

Zemin Cila Makinesi Nereden Satın Alınır?

Birçok marka ve ürün grubunun yer aldığı internet sitemizde TemizlikDeposu.com ailesi olarak sizlere En iyi Fiyat güvencesiyle onlarca farklı Zemin Cila Makinesi sunuyoruz. Size en uygun makineyi aralarından tercih edebilir ve diğer markalara ait ürün gruplarıyla karşılaştırabilirsiniz. Zemin Cila Makinelerini güvenle satın almak için internet sitemizden işleminizi tamamlayabilirsiniz.

24.000,00
77.700,00
% 40
indirim
39.114,60
23.468,76
26.331,00
132.660,00
24.120,00
% 40
indirim
3.979,80
2.387,88
28.944,00


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.