Çamaşır Ağartıcı

Çamaşır ağartıcı ürünleri sodyum hipoklorit, kalsiyum hipoklorit ve hidrojen peroksit gibi birçok kimyasaldan üretilebilmektedir. Halk dilinde çamaşır suyu olarak dile getirilen ağartıcılar dikkatli kullanılması gereken kimyasallardandır. Beyazlar yada Renkliler için kullanılabilen bu ürünler tercih edilen ürüne bazlı ikisinden biri için uygun olabilmektedir.

Çamaşır Ağartıcı ürününü kullanmadan önce kullanım talimatına dikkat edilmesi ve yanlış renk yada kumaşta kullanılmamasına özen gösterilmesi gerekmektedir. Özellikle bazı kumaş türlerinde ağartıcı kullanılmaması şartı bulunmaktadır. Bu tür ürünler direk temas kurması sağlık açısından tehlike oluşturabilmektedir. Herhangi bir yan etki gördüğünüzde doktora görünmeniz yerinde olacaktır.

Çamaşır Ağartıcılar kendi içlerinde ayrışırlar içerdikleri kimyasallar bakımında üç farklı ağartıcı türüne girerler. Bunlar Sıvı yada toz olabilmekle beraber kullanılacak olan Endüstriyel Çamaşır Makinelerinde kullanılması ve direk kumaşa dökülmemesi gerekmektedir. Kumaşa direk temas eden ağartıcı kumaşa zarar verebilmektedir. En çok kullanıldığı yerler otel, restoran, dershane, okul ve kuru temizlemeciler gibi yoğun çamaşır yıkama faaliyetinin gerçekleştiği yerlerdir. Evlerde kullanılan ürünler bunlara göre farklı ürün olup internet sitemiz üzerinden satılan ürünlerin kesinlikle Endüstriyel Çamaşır Makinelerinde kullanılması gerekmektedir.

  • Oksijen Bazlı Ağartıcı
  • Taed Katkılı Ağartıcı
  • Klor Bazlı Ağartıcı

Çamaşır Ağartıcı Nasıl Kullanılır?

Çamaşır ağartıcı ürünleri manuel kullanıma uygun ürünler değildir. Bu kimyasallar kesinlikle Endüstriyel Çamaşır Makinelerinde kullanılması gerekmektedir. Aynı zamanda kumaşların üzerine direk dökülmemesi lazım eğer direk üzerine uygulanırsa kumaşta yıpranma ve renkte açılmalar yaşanabilir.

Uygulanması hedeflenen kumaş yada tekstil ürünlerine uygun Çamaşır Ağartıcısı tercih edilmelidir. Beyazlar için tercih edilen ağartıcıların diğer renkliler yada hassas kumaşlarda uygulanması yüksek renk kaybı ve tahribata neden olabilir. Çamaşır Ağartıcıların özellikleri ve kullanım talimatlarına dikkat edilmesi oldukça mühimdir.

Birçok Sanayi Tipi Çamaşır Makinesinde olduğu gibi ağartıcının koyulabilmesi için varolan bölmeye dökülür ve zaman ile su ile karışarak çamaşırlara nüfuz eder. İyi bir dozajlama sistemi ve doğru oranda karışması oldukça önemlidir. Bazı çamaşırların etiketlerinde ağartıcı kullanılmaması tavsiye edilir bu tür durumlarda çamaşır yıkama için ayrıştırılması doğru olur.

Çamaşır Ağartıcı Çeşitleri

Çamaşır ağartıcı ürünler içerdiği kimyasal bakımında üç farklı ağartıcı türü bulunmaktadır. Bunlar Oksijen Bazlı Ağartıcı, Taed Katkılı Ağartıcı ve Klor Bazlı Ağartıcı ürünleridir. Kullanılan kumaş ve renklere göre farklılık gösterebilmektedir.

Oksijen Bazlı Ağartıcı

Oksijen Bazlı Ağartıcı ürünleri özellikle ana yıkama maddesiyle birlikte kullanılabildiği gibi ana yıkama deterjanın içeriğinde bulunabilen ürünlerdir. Yan katkı olarak kullanılan Oksijen Bazlı Ağartıcı ürünleri renkli kıyafetlerle tercih edilmekle beraber diğer Klor Bazlı Ağartıcı ürünlere kıyasla daha güvenilir kimyasallardır. Ağartıcı ürünleri su ile orantılı bir şekilde karışmalı ve daha sağlıklı ürünleridir.

Taed Katkılı Ağartıcı

Genellikle çok yağlı ve kirli çamaşırlarda renkli yada beyazlar için kullanılan Taed Katkılı Ağartıcı ürünleri kullanılmaktadır. Protein, nişasta, yağ ve enzim gibi lekeleri kumaşa zarar vermeden kolayca temizlenebilmektedir. Otel, restoran ve profesyonel çamaşır yıkama ürünlerinde kullanılmaktadır.

Klor Bazlı Ağartıcı

Klor Bazlı Ağartıcı ürünleri genellikle beyaz yada tek renkli klora dayanıklı kumaşlarda tercih edilebilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta klor bazlı ağartıcıya dayanıklı renklere sahip olup olmadığını kontrol etmek için küçük bir noktada da demo yapılması uygun olur. Yanlış ürün kullanımı yada kumaşta verebileceği zarar büyük olabilir. Çamaşır ve kumaşların yıkanmasını ve derinlemesine temizlik sağlar.

Çamaşır Ağartıcı Fiyatları

Çamaşır ağartıcı fiyatları içerdiği kimyasal ve etkinliğine bağlı değişmekle beraber hassas kumaşlarda kullanılabilirliği ve aktifleşme ısısına bağlı olarak değişmektedir. Daha düşük ısılarda aktifleşen Ağartıcı ürünler çok daha tercih edilmektedir. TemizlikDeposu.com ailesi olarak sizlere En iyi Fiyat Güvencesiyle ağartıcı ürünleri sunmaktayız.

Çamaşır Ağartıcı Nereden Satın Alınır?

Çamaşır Ağartıcı ürünlerini satın almak için en doğru adres her zaman olduğu gibi birçok marka ve ürün grubunun yer aldığı internet sitemiz üzerinden güvenle satın alabilirsiniz. Çamaşır Ağartıcı ürünleri birçok farklı çeşit de olabilmekle beraber toz ve sıvı olarak bulunabilmektedir. Aynı zamanda tercih ettiğiniz kimyasalları diğer markalara ait ürün grupları ile karşılaştırabilirsiniz.

1.512,00
7.253,10
1.350,00
960,00
2.569,50
4.778,40
3.016,32
2.916,00
8.066,40
1.089,60
4.800,00
3.167,52
1.849,44
3.220,36
973,44

indirim

indirim


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.