Dezenfektan Makinesi

İnsanların hayatında olan dezenfektan, pandemi sonrası tüm firmalar, restoran, kafe, bar, otel, horeca işinde olanların alması gereken bir malzeme oldu. Hijyen ve mesafe kuralları altında manuel ya da Dezenfektan Makinesi olmazsa olmazlardan oldu. Kullanılan miktara göre dezenfektan, hijyen sağlanmasına ve kontaminasyonu önlemenize yardımcı olabilir. Ayrıca kullanımı kolaydır.

Pilli, elektrikli ya da manuel pompalı modellerle 304 paslanmaz çelik, abs plastik, kaliteli sert plastik malzemelerden üretilerek siyah, beyaz, krom, mat gri ve birçok renkte üretilmeye başlandı. Sensörlü dezenfektan makinesi satın alırken uygun bir cihaz seçmek için nelere dikkat edilmesi gerektiğini bilmek önemlidir.

Dezenfektan Makinesi Çeşitleri

Yemek, sağlık ya da herhangi bir endüstride dezenfektan dispenseri halen ihtiyaç olan ve sağlık bakanlığı tarafından kurallarda belirtilen bir araçtır. Dezenfektan aparatı, hareketle etkinleştirilen bir mekanizma aracılığıyla kullanıcılara önceden belirlenmiş miktarda likit dağıtmaktır. Bazı modellerde olan ayarlama özelliği ile fazla kullanımın önüne geçilmiş olur. Ayarlanabilen miktar kadar vererek israftan tasarruf sağlar.

Malzeme çeşitliliği ile farklı modeller üretilir. TemizlikDeposunda bulabileceğiniz modeller aşağıdaki gibidir.

 • 304 paslanmaz / krom fotoselli dezenfektan makinesi
 • Abs Plastik
 • Sert Plastik  

Renklerine göre:

 • Siyah
 • Beyaz
 • Krom (Parlak)
 • Krom (Mat)
 • Şeffaf

çoğunlukla satılan ürünlerdir.

Dezenfektan Makinesi Nasıl Duvara Monte Edilir?

Birçok işletmede kurallar gereği girişlerde ve tuvalet gibi alanlarda dezenfektan makinesi bulundurulmalıdır.

Müşteriye direkt hizmet veren işletmelerde müşteriler için masa yanlarındaki duvarlarda ya da masalarda, tuvalet ve girişlerde bulundurulması zorunludur. Hijyen gerektiren işlerde mutfak ve servis personeli için en önemli kısım olan alanlarda personelin kullanılması için bulundurulmalıdır.

Dispenserin arkasındaki 4 adet delikte geçebilecek 4 adet vidayla ürünler teslim edilir. Duvara ya da ayaklı dezenfektan standına monte edilir.

304 Paslanmaz Çelik Sensörlü Dezenfektan Makinesi

Paslanmaz Çelik Sensörlü Dezenfektan Makinesi temassız kullanım için üretilmiştir. Sağlam yapısı ile çizilme ve kırılmalara karşı dayanıklıdır. Kızılötesi hareketi algılar ve belirlenen miktarda (*opsiyonel) dezenfektan dağıtır. Ayrıca üst seviye ürünlerde algılama mesafesini ve likit hacmini ayarlamanıza imkan verir. Doldurma kapağı çizilmelere karşı dayanıklıdır. Besleme deposunda kalan hacmi görebilmek için modellerde deponun ön kısmı şeffaftır. Kapalı modellerde LED gösterge bulunmakta ve sıvı miktarı uyarı verir ve düşük pil için yanıp söner.

Paslanmaz Çelik Sensörlü Dezenfektan Makinesi, köpük veya jel sabun veya dezenfektanı otomatik olarak dağıtan, pille çalışan bir üründür. Dispenser paslanmaz çelikten ve darbeye dayanıklı plastikten yapılmıştır. Kırılmaya dayanıklı sabun seviyesi görüntüleme penceresi ve sensöre sahiptir. Dezenfektan verici dispenser ayrıca su geçirmez ve hijyeniktir, akıtma yapmaz. Ayrıca, kalabalık alanlarda çalışmak üzere tasarlanmıştır.

Bu dispenser verici özellikle mutfaklarda, herhangi bir yiyecek hazırlama alanına hijyen için önemli olabilir. Duvara monte edilebilir ve dört adet AA boy pil ile çalışır. En sağlam ürünler 304 tipi paslanmaz çelikten imal edilmiştir.

Pilli Dezenfektan Makinesi

Ellerinizi dezenfekte etmek için bir fotoselli dezenfektan dispenseri kullanmak, bunun için yeriniz ve bütçeniz varsa sağlık. Bir fotoselli dispenser, pompanın boyutu ve dezenfektanın hacmi nedeniyle ekonomik bir seçimdir. Elektrik bağlantısı olmayan kapı girişleri gibi alanlarda pilli dezenfektan makinesi kullanılmalıdır. İşin iyi yanı, bu tür bir cihazın kullanımını kolaylaştırmak için çeşitli yüzeylere monte edilebilmesidir.

Elleri dezenfekte etmenin en iyi yolu bir elektrikli dispenser kullanmaktan geçerken, iyi restoran ve yönetici katlarında tercih edilebilecek şekilde dezenfektan için banyo lavabonuza pille çalışan dezenfektan makinesi eklemeyi düşünebilirsiniz. İyi bir cihaz kullanmak bakteri yayılımını ve kontaminasyonu önlemeye yardımcı olabilir.

Genellikle piyasadaki ürünlerde 2 – 4 adet AA pil kullanılmaktadır. Midry, Dayco, Palex ve Rulopak gibi ürünlerde kullanım süresini artıran önlemler alınmıştır.

Kartuşlu Dezenfektan Makinesi

Kartuşlu Dezenfektan Makinesi ürünleri kolay yeniden doldurabilmekte olduğundan genellikle tercih edilmektedir. Dezenfektan Kartuşları kesinlikle kendi cihazlarında kullanılması gerekmektedir. Bununla beraber daha hijyenik ve biraz daha maliyetli olarak gelebilmektedir. Makinelerin fiyatları hazneli olanlara göre biraz daha ucuz olmasının nedeni ise pompa ve iç aksam yapısının biraz daha farklılaşmasından ötürüdür.

Hazneli Dezenfektan Makinesi

Hazneli Dezenfektan Makinesi yoğun kullanım alanlarına sahip yerlerde tercih edilmektedir. Kartuşlu Dezenfektanlara göre çok daha avantajlı olmakla beraber tercihe göre farklı dezenfektan markaları tercih edilebilmektedir. Hazneli ürünlerde iç aksamlar biraz daha farklı olmasından ötürü kartuşlulara göre daha fiyatı yüksektir.

Elektrik Dezenfektan Makinesi

Genel olarak hem pilli hemde elektrikli olarak üretilen tasarımları bulunan Dezenfektan Makinesi çeşitleri elektrikler gittiğinde devamında çalışabilmesi için tasarlanmıştır. Dış taraftan adaptör alan girişi olabildiği gibi direk içinde de yer alabilmektedir. Tıbbi alanlarda çokça tercih edilen bu ürünler sağlık ve hijyenin önem arz ettiği her noktada yer alabilmektedir. Sürekli pil değişimine ihtiyaç duymadan kolayca çalışabilir. 500 ml, 2000 ml ve 1000 ml Dezenfektan Makineleri en çok tercih edilenler arasındadır.

Ayaklı Dezenfektan Dispenseri

Halihazırda, piyasada bir dizi otomatik dezenfektan cihazı bulunmaktadır. Çoğu, DC volt pil veya AA pil kullanır. Alanlarda duvar ya da kapı girişlerinde gerekli mesafede duvar ya da masa bulunmadığında, ayaklı dezenfektan dispenseri kullanılır.

 • Ahşap
 • Metal

Gibi malzemelerden üretilen standlar, herhangi bir yere konulabilir.

 • Ayak pedallı
 • Pedalsız ürünler bulunmaktadır.

Ayak pedallı standlar yalnızca metalden üretilir ve manuel pompalı ürünlerde  kullanılır. Pedalsız ürünler fotoselli makinelerle kullanılabilmektedir.

Rulopak, Palex gibi markalar ayaklı ürünlerde sıkça kullanılmaktadır.

Dezenfektan Makinesi Fiyatları

Dezenfektan Makinesi fiyatları kendi aralarında değişiklik gösterebilmektedir bunların en başlıca sebeplerinden üretildiği malzeme ve hazne kapasitesidir. Bununla beraber hazneli yada kartuşlu olmasıda fiyatta farklılık olmasına neden olabilmektedir. Hazneli olan ürünler kartuşlu dezenfektan makinesi fiyatlarına göre daha yüksektir. TemizlikDeposu.com ailesi olarak sizlere En iyi Fiyat güvencesiyle hizmet vermeye devam ediyoruz.

Dezenfektan Makinesi Nereden Satın Alınır?

Dezenfektan Makinesi satın almak için en doğru adres her zaman olduğu gibi birçok marka ve ürün grubunun yer aldığı internet sitemiz üzerinden güvenle satın alabilirsiniz. Aynı zamanda tercih edeceğiniz Dezenfektan Makinesi diğer markalara ait ürünlerle kıyaslayabilir ve size En uygun ürünü şıklık ile fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. 2 Yıla varan garantileri sayesinde güvenle tercih edebileceğiniz birçok markaya sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

% 18
indirim
762,00
624,00
2.331,60
81,00
702,29
777,47
912,94
1.078,57
1.279,16
1.407,00
1.929,60
1.929,60
3.955,68
2.653,20
3.762,72
3.859,20
5.547,60
3.280,32
3.859,20
3.376,80
1.080,00


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.